Tomasz Lorenc wskazany na drugiego wicewojewodę podkarpackiego przez Premiera Tuska

Na stanowisko II wicewojewody podkarpackiego został mianowany Tomasz Lorenc. To on będzie teraz trzymał ster władzy w regionie, z polecenia Premiera Donalda Tuska. Ceremonię wręczenia nominacji przeprowadziła dzisiaj Teresa Kubas-Hul, obecna wojewoda podkarpacki.

Lorenc nie jest nowicjuszem w świecie polityki i administracji. Jego wykształcenie obejmuje studia z administracji na rzeszowskim oddziale Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, prawo na UMCS, a także prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na prestiżowym Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez lata zdobywał doświadczenie zawodowe, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie oraz przez osiem lat, od 2010 do 2018 roku, był wójtem gminy Wielkie Oczy. Teraz, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, Lorenc będzie miał pod swoją opieką sprawy dotyczące Wydziału Środowiska i Rolnictwa.

Tomasz Lorenc przejmuje stanowisko po Pawle Bartoszku, który pełnił obowiązki wicewojewody podkarpackiego od stycznia do maja bieżącego roku.