Obchody święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie pełne atrakcji dla mieszkańców

Dla miasta Rzeszowa, trwa wyjątkowy czas. Właśnie obchodzone jest tutaj święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Wśród wielu punktów programu, mieszkańcy mogą uczestniczyć w defiladzie, pikniku żołnierskim i obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego.

Wśród szczegółów programu obchodów, na godziny od 10:00 do 11:00 zaplanowano Mszę Świętą. Ceremonia odbywa się w Kościele Garnizonowym znajdującym się przy ulicy Reformackiej w Rzeszowie. Msza kończy się Apelem Pamięci oraz Salwą Honorową. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej, planowany jest przemarsz pododdziałów wzdłuż Al. Łukasza Cieplińskiego, który potrwa od 11:00 do 11:15.

Następnie, o godzinie 11:30 rozpocznie się Uroczysty Apel, który zakończy się defiladą pododdziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Ten punkt programu potrwa do godziny 13:00.

Ostatnim punktem na liście wydarzeń jest piknik żołnierski. Jego początek przewidziany jest na godzinę 13:00, a koniec na godzinę 19:00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli zobaczyć statyczny pokaz sprzętu wojskowego oraz skorzystać z różnych stanowisk promocyjnych. Piknik odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie.

Podhalańczycy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej celebracji tego wyjątkowego dnia.