Sprawozdanie z planowanej rozbudowy i modernizacji Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Planowana jest rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych, znajdującego się na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, która ma rozpocząć się już w czerwcu. Koszt tej inwestycji wyniesie blisko 9,5 milionów złotych – podał ratusz rzeszowski w czwartkowym komunikacie.

Pierwszym etapem prac będzie wyburzenie warsztatów przylegających do głównego budynku szkoły oraz żelbetowego płotu. Następnie przystąpi się do rozbudowy i przebudowy istniejących już obiektów szkolnych.

Artur Gernand, reprezentujący kancelarię prezydenta Rzeszowa, poinformował, że w nowo powstającej części budynku szkoły zlokalizowane zostaną różnego rodzaju pracownie. Wśród nich znajdą się sześć pracowni technicznych, dwie sale językowe oraz trzy pomieszczenia przeznaczone do nauki przedmiotów ogólnokształcących.

Częścią projektu rozbudowy, który realizować będzie firma Polbud (umowa została już podpisana), jest również termomodernizacja budynku szkoły. Dodatkowo, na terenie szkoły powstanie instalacja fotowoltaiczna oraz nowe ogrodzenie, które zastąpi dotychczasowe, zdemontowane.

Gernand poinformował również o planach miasta dotyczących kolejnych inwestycji oświatowych. Jeszcze w tym roku ma zostać wybrana firma, która przeprowadzi rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy Miodowej. Trwają też prace przygotowawcze do modernizacji budynku III Liceum Ogólnokształcącego i Przedszkola Publicznego nr 2 przy ulicy Szopena 11. Gernand dodał, że rozbudowa SP nr 13 na Staromieściu oraz I Liceum Ogólnokształcącego jest już na etapie finalizacji.