Wkrótce Rzeszów zaoferuje nową atrakcję – Ogród Motyli

Stolica Podkarpacia, miasto Rzeszów, wkrótce zaskoczy swoich mieszkańców oraz odwiedzających nową, niecodzienną atrakcją. Miłośnicy natury będą mieli okazję podziwiać piękne motyle, które będą mogły rozkoszować się specjalnie dla nich posadzonymi roślinami w parku miejskim. To właśnie te rośliny staną się magnesem przyciągającym owady. Najważniejszym faktem jest jednak to, że oczekiwanie na powstanie tego wyjątkowego ogrodu nie będzie długotrwałe – jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszowskie Bulwary w niedługim czasie zyskają kolejną atrakcję – Ogród Motyli. Jest to najnowsza inicjatywa miasta, finansowana dzięki dofinansowaniu z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”.

Twórcy Ogrodu Motyli planują umiejscowić go nad rzeką Wisłokiem, na działkach położonych tuż obok zejścia z mostu łączącego Bulwary z Nowym Miastem, a także przy łące kwietnej i trzmielowisku – informuje rzeszowski urząd miasta. Przewiduje się posadzenie tam różnych gatunków roślin, które przyciągają motyle, takich jak astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie czy lawendy. Ale to nie wszystko – dla owadów przewidziano także specjalne domy. Jak podaje magistrat, zwiedzanie miejsca będzie możliwe już w najbliższym czasie. Planowane otwarcie Ogrodu Motyli nastąpi pod koniec czerwca tego roku.

Umowa z wykonawcą, który ma zadbać o stworzenie tej zielonej atrakcji została już podpisana. Ta sama firma będzie odpowiedzialna za realizację kolejnej inwestycji miejskiej – łąki krokusowej przy Placu Cichociemnych. Jeśli idea Ogrodu Motyli przyciągnęła Twoją uwagę i skłoniła Cię do planowania wizyty w Rzeszowie, pamiętaj o pozostałych atrakcjach miasta, które są warte Twojego czasu.