Groźny pożar drewnianego pustostanu w pobliżu Lidla na Podwisłoczu

Wygląda na to, że płonie prawdopodobnie opuszczony budynek drewniany, zlokalizowany w pobliżu sklepu Lidl. Do informacji na temat ewentualnego pożaru nie chciała się na razie odnosić straż pożarna, której funkcjonariusze właśnie przybyli na miejsce zdarzenia. Mieszkańcom i kierowcom przebywającym na ulicy Podwisłocze poleca się ostrożność z powodu możliwości utrudnień w ruchu drogowym wynikających ze związanej z tym akcji ratunkowej.

Podwisłocze w Rzeszowie było miejscem skomplikowanej operacji straży pożarnej, która już została zakończona. Nieco przed godziną 15.00, strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku drewnianym przy tejże ulicy.

Nieoczekiwanie zaobserwowano ogień oraz silne zadymienie w jednym z pomieszczeń – informacje te przekazał młodszy aspirant Tomasz Buda, pełniący funkcję oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, dla Polskiego Radia Rzeszów.

Zgodnie z jego dalszymi relacjami, pożar został już opanowany i ugaszony. Akcja gaszenia była przeprowadzona przez trzy zastępy straży pożarnej, w tym jeden z OSP. W chwili wybuchu pożaru, wewnątrz budynku nie było żadnych osób. Aktualnie na miejscu prowadzone są prace przez policję, które mają na celu ustalenie przyczyny wybuchu pożaru.