Aktualizacja floty samochodów w MPWiK Rzeszów: elektryczny Citroen e-Berlingo Van na horyzoncie

Paweł Śmigiel, mistrz z Działu Transportu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Rzeszowie, jest przekonany, że nowo zakupiony, w pełni elektryczny samochód Citroen e-Berlingo Van będzie idealnym rozwiązaniem dla pracowników Działu Sprzedaży i Gospodarki Wodomierzowej. Ten pojazd doskonale sprawdzi się do odczytywania stanów wodomierzy na terenie miasta, a także do pracy monterów wodomierzy. Niewykluczone, że niedługo pojazd ten zobaczymy na rzeszowskich ulicach.

W rzeszowskim MPWiK nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że rozbudowa floty o samochody elektryczne to nie tylko wymóg naszych czasów, ale także przedsięwzięcie przynoszące wiele korzyści. Zgodnie z tym podejściem, spółka planuje dalsze poszerzenie floty o pojazdy napędzane energią elektryczną.

MPWiK Rzeszów zdaje sobie sprawę, że jako spółka posiada duże umiejętności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację swoich projektów. W tym kontekście, już teraz starają się o dofinansowanie na zakup pierwszego samochodu elektrycznego. Mirosław Pięta, kierownik Jednostki Realizującej Projekt w MPWiK, wyjaśnia, że spółka liczy na wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program „Mój elektryk” daje możliwość uzyskania dofinansowania wynoszącego 20 procent wartości pojazdu. W przyszłości planują również składać wnioski o dofinansowanie przy kolejnych zakupach pojazdów elektrycznych.