Modernizacja rzeszowskiego deptaka ul. Grunwaldzkiej dobiega końca już w sierpniu

Miasto Rzeszów zapowiedziało we środę, że przeprowadzana od października ubiegłego roku modernizacja popularnego deptaka na ulicy Grunwaldzkiej zakończy się nie jesienią, jak wcześniej planowano, ale już w sierpniu tego roku.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa poinformował, że ukończone zostały najbardziej kosztowne elementy inwestycji – prace związane z przebudową podziemnych instalacji: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej oraz gazowej. Dodatkowo, ułożone zostały kable oświetleniowe.

Koszt tych czynności wyniósł blisko 6 milionów złotych. Całkowity budżet przeznaczony na renowację 250-metrowego fragmentu ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego, wynosi natomiast prawie 14 milionów złotych.

W chwili obecnej wyłożona jest już nowa nawierzchnia – płyty i kostka granitowa – na 80% powierzchni deptaka. Planuje się, że prace brukarskie na ulicy Grunwaldzkiej zostaną zakończone do końca czerwca, a na sąsiadującej ulicy Bernardyńskiej – do końca lipca.