Kobieta pijana za kierownicą luksusowego samochodu spowodowała wypadek. Grozi jej grzywna w wysokości 800 tysięcy złotych

Podczas majowych Juwenaliów w Rzeszowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Kobieta w wieku 37 lat, będąc pod wpływem alkoholu, prowadziła luksusowe auto i uderzyła nim w ławkę, na której przebywały dwie osoby. Została oskarżona o spowodowanie wypadku drogowego i jazdę pod wpływem alkoholu. Jej ewentualna grzywna, jak szacuje policja, może wynieść nawet 800 tysięcy złotych.

Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Akademickiej w Rzeszowie w połowie maja. Jak poinformowała oficer prasowy rzeszowskiej komendy miejskiej, Magdalena Żuk, mieszkanka Rzeszowa wsiadła do mercedesa mając ponad 2,6 promila alkoholu we krwi i najechała na ławkę, przy której siedzieli dwaj mężczyźni.

Na ławce obok nich przebywało także dziecko, które na szczęście nie doznało żadnych obrażeń. Natomiast mężczyźni – 42-latek i 29-latek zostali przewiezieni do szpitala, choć ich życiu nie zagrażał żaden niebezpieczeństwo.

Kobieta musiała odpowiedzieć na dwa zarzuty: spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – poinformowała rzeczniczka policji.

Lokalne media podkreślają, że samochód, którym posługiwała się oskarżona, to nowy model mercedesa GLC AMG. Motywem powodzenia mercedesem mógł być fakt, że znajdował się on w juwenaliowej strefie VIP. Rzeczniczka policji skomentowała sytuację: – Nie dysponuję informacją skąd ten samochód się tam wziął. Kobieta mogła mieć kluczyki, ponieważ nie było zgłoszenia o włamaniu – wyjaśniła rzeczniczka. Dodatkowo zaznaczyła, że był to samochód służbowy.