Prace nad przedłużeniem al. Krzyżanowskiego w Rzeszowie już w toku – ukończenie planowane na styczeń 2026

W Rzeszowie zainaugurowano prace budowlane związane z tworzeniem drogi będącej przedłużeniem alei Krzyżanowskiego aż do ulicy Wieniawskiego. Wszystko to dzieje się pod egidą firmy Eurovia, która jest odpowiedzialna za realizację inwestycji o wartości ponad 43 milionów złotych. Otwarcie nowego odcinka drogi przewiduje się na styczeń 2026 roku.

Dzięki temu przedsięwzięciu, mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie będą mogli cieszyć się łatwiejszą i bardziej komfortową komunikacją z centrum miasta. Ulica Paderewskiego zostanie odciążona od natężenia ruchu, co pozytywnie wpłynie na ogólny komfort podróży po mieście.

Planowany odcinek drogi ma mieć długość 1,4 kilometra przy szerokości 7 metrów. Zarówno z lewej, jak i prawej strony drogi zostaną wybudowane chodniki o szerokości 2 metry. Koncepcja inwestycyjna obejmuje również utworzenie ścieżek rowerowych o szerokości 2,5 metra oraz zatok autobusowych. Niezbędna będzie jednak przebudowa i budowa nowej kanalizacji deszczowej.

W ramach tego projektu przewidziano również zmiany w konfiguracji skrzyżowań. Skrzyżowanie nowej drogi z aleją Armii Krajowej na odcinku około 300 metrów oraz ulicą Krzyżanowskiego na odcinku około 60 metrów zostanie przebudowane. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – tam, gdzie nowy łącznik spotka się z ulicą Wieniawskiego i z ulicą Powstańców Listopadowych.

Całkowity zakres inwestycji obejmuje przebudowę lub rozbudowę odcinków ulic o łącznej długości około 2 kilometrów.