28-latek zatrzymany za prowadzenie traktora w stanie nietrzeźwości z niespodziewanym pasażerem na pokładzie

Na terenie powiatu rzeszowskiego, funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę. Prowadził on ciągnik rolniczy marki Ursus, a na jednym z siedzeń poza nim znajdowała się jeszcze jedna osoba. Taki stan rzeczy nie zgadzał się z informacjami w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, co znaczyło, że dodatkowy pasażer jechał „na gapę”.

Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy okazało się, że od września 2023 roku ciągnik nie przeszedł żadnych badań technicznych. Ze względu na to, funkcjonariusze postanowili zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

Przy użyciu alkomatu przeprowadzono badanie stanu trzeźwości kierującego. Wyniki były zaskakujące – w wydychanym powietrzu mężczyzny stwierdzono ponad 2 promile alkoholu.

28-latek będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny. To od decyzji sądu zależeć będą konsekwencje jakie spotkają mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Zarzuty to m.in. prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz pozostałe wykroczenia związane z brakiem aktualnych badań technicznych ciągnika i nielegalnym przewożeniem pasażera.