Remont ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie dobiega końca już w sierpniu, a nie jesienią

Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta Rzeszowa, odnowienie popularnej rzeszowskiej ulicy Grunwaldzkiej, często określanej jako deptak miejski, zostanie zakończone w sierpniu, a nie jak wcześniej planowano – jesienią. Prace remontowe na tym odcinku trwają od października poprzedniego roku i spowodowały liczne utrudnienia.

Początkowy etap renowacji ulicy Grunwaldzkiej obejmował modernizację infrastruktury podziemnej. W ramach prac wymieniono kanalizację sanitarną i deszczową, sieć wodociągową oraz gazową. Dodatkowo, ułożono nowe kable oświetleniowe. Jak zaznaczył Artur Gernand z biura prezydenta miasta Rzeszów, niewidoczna dla oka część inwestycji była najbardziej kosztowna.

Obecnie pracownicy budowlani są na etapie kończenia układania nowej nawierzchni. Kostkę brukową zastępują teraz płyty granitowe. Przewiduje się, że na ulicy Grunwaldzkiej prace brukarskie zostaną zakończone w czerwcu, a na skrzyżowaniu z ulicą Bernardyńską – pod koniec lipca.

W ramach renowacji odnowiono również plac przed Uniwersytetem Rzeszowskim oraz odrestaurowano historyczne ogrodzenie.

Nadchodzące miesiące przyniosą także zieleń na deptak – planowane jest sadzenie drzew na przełomie czerwca i lipca. Artur Gernand zaznaczył, że dla zapewnienia jak najlepszych warunków dla roślin, instalowany jest system napowietrzania i nawadniania.