Współpraca Muzeum-Zamku w Łańcucie z projektantami "Rzeszów – miasto i region"

Dzisiaj doszło do sfinalizowania umowy pomiędzy Muzeum-Zamkiem w Łańcucie a inicjatorem projektu „Rzeszów – miasto i region”, czyli Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną. W ten sposób, znana zabytkowa rezydencja przyłącza się do grona różnorodnych samorządów, muzeów oraz instytucji kulturalnych, które już wcześniej podjęły współpracę w celu wzajemnej promocji.

Magnacki Zamek w Łańcucie, będący jednym z najbardziej okazałych tego typu obiektów na terytorium Polski, przechowuje w swoim wnętrzu nie tylko unikalne dzieła sztuki, ale także prezentuje zasobną kolekcję powozów oraz storczyków pochodzących z różnych stron świata. Mimo dużej popularności i renomy, zamek otwarty jest na współpracę z innymi podmiotami turystycznymi. Stąd decyzja o przystąpieniu do projektu organizowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, który pod nazwą „Rzeszów – miasto i region” gromadzi różnorodne atrakcje stolicy Podkarpacia oraz kilkanaście innych placówek muzealnych i kulturalnych z okolicy.

W ramach krainy „Rzeszów – miasto i region” działają już inne obiekty, takie jak skansen w Kolbuszowej, ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej oraz zespół pałacowo-parkowy w Przeworsku. Ten ostatni jest częścią projektu już od dwóch lat. W Podkarpackim województwie funkcjonuje pięć turystycznych subregionów: Rzeszów i okolice, Beskid Niski, Bieszczady, Roztocze oraz Dolina Sanu i Wisły. Dzięki współdziałaniu w ramach Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystyczną możliwe jest efektywne promowanie tych miejsc oraz realizowanie wielu interesujących projektów.