Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków

W rzeszowskiej jednostce policji doszło do aresztowania dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę, przy którym odkryli substancje niedozwolone.

Policjanci z rzeszowskiego wydziału kryminalnego uzyskali informacje, według których jeden z mężczyzn mógł posiadać duże ilości narkotyków. W wyniku tej wiadomości, w wtorkowe popołudnie udali się na patrol na jedno z osiedli w Rzeszowie. W pobliżu jednej z lokalnych placówek pocztowych zauważyli mężczyznę pasującego do opisu przestępcy, którym dysponowali.

Pewne zachowanie mężczyzny, które stało się nerwowe, a także jego nagłe ukrycie za rogiem budynku skierowało uwagę funkcjonariuszy. Śledząc go, odnaleźli foliowe opakowanie z skrystalizowaną substancją w miejscu, gdzie wcześniej on stał. Gdy zapytano go o potencjalne posiadanie narkotyków, 39-latek przyznał, że to on pozbył się narkotyków na widok policjantów, twierdząc jednocześnie, że nie posiada więcej żadnych nielegalnych substancji.

Funkcjonariusze nie uwierzyli jednak w jego słowa. W czasie przeszukania jego miejsca zamieszkania, odkryli mefedron o łącznej wadze prawie 33 gramów oraz susz roślinny ważący ponad 94 gramy. W trakcie przeszukania domu 39-latka, zastano tam także jego znajomego – 23-letniego obywatela Ukrainy. Miał on przy sobie niewielką ilość suszu roślinnego. Kontynuując śledztwo, policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania młodszego z mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejną małą porcję mefedronu.