Stowarzyszenie Rajsze zaprasza na historyczny spacer po żydowskich cmentarzach w Rzeszowie

Historia żydowskiego miejsca spoczynku ulokowanego na Dołowej w Rzeszowie została zaprezentowana podczas przechadzki o charakterze historycznym, której organizatorem było Stowarzyszenie Rajsze. Ta inicjatywa miała na celu nie tylko pokazanie cmentarza, ale przede wszystkim honorowanie tego miejsca poprzez przypomnienie jego historii.

Marta Wójcik, będąca reprezentantką wspomnianego stowarzyszenia, podkreśliła znaczenie tego działania. Jak wyraziła, każda okazja do przekazania historii związanej z tym miejscem jest istotna i wartościowa. Wskazała, że należy okazywać szacunek oraz pamięć cmentarzowi, który jest ważnym elementem dziedzictwa żydowskiego.

Stowarzyszenie Rajsze postanowiło kontynuować swoje działania i zapowiedziało organizację kolejnej historycznej wycieczki po cmentarzach żydowskich. Przewidziano, że najbliższa odbędzie się 5 lipca. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 17:30 i ma mieć miejsce na Placu Ofiar Getta, gdzie pierwotnie zlokalizowane były dwa pierwsze cmentarze. Później uczestnicy wydarzenia przemieszczą się na cmentarz przy ul. Dołowej, gdzie będą kontynuować swoją historyczną wędrówkę.