Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie: Trzeci dzień pełen atrakcji i interaktywnej sztuki

Trzeci dzień Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie obfituje w wiele ciekawych wydarzeń i z pewnością nie zawiedzie uczestników. Jedną z najważniejszych atrakcji jest otwarcie interaktywnej wystawy pt. „Jesteś zadaniem do odrobienia” w galerii r-z, która miała miejsce w piątek.

Na szczególną uwagę zasługuje unikalny charakter tej wystawy, który może ulec zmianie w trakcie jej trwania. To efekt kreatywności i talentu dwóch współczesnych artystek – Jadwigi Sawickiej i Liliany Kalinowskiej, których prace są prezentowane na wystawie. Istotnym elementem tego projektu są również warsztaty performatywne organizowane przez Pawła Korbusa, doświadczonego artystę wizualnego, performera oraz twórcę filmów wideo i instalacji. Warsztaty pod tytułem „Jak patrzeć na miasto” zachęcają do nowego spojrzenia na przestrzeń miejską.

Dziś, między godzinami 12 a 16, uczestnicy mają możliwość poddania swoich doświadczeń transformacji w formy artystyczne. Dodatkowo, w fossie zamku oprócz chiloutu, przygotowano bookkrosing w letniej czytelni, gdzie na leżakach z rzeszowskiej biblioteki można będzie pochłonąć dobre książki.

Ale to nie koniec atrakcji. W Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się projekt o nazwie Triggers, będący cyklem obrazów choreograficznych z udziałem tancerzy i widzów. Początek tego wydarzenia zaplanowano na godzinę 19.