Wykorzystanie sztucznej inteligencji w diagnostyce medycznej – sukces Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie

Od ostatnich 2,5 roku, rzeszowskie Centrum Medyczne Medyk włączyło do swojej codziennej praktyki narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Wprowadzenie zaawansowanych technologii do procesu diagnostycznego przyniosło znaczące efekty, między innymi poprzez wykrycie siedmiu przypadków raka jelita grubego oraz kilkunastu innych chorób przewlekłych.

Dzięki stosowaniu sztucznej inteligencji w diagnostyce, zespół specjalistów z Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie zyskał potężne wsparcie. Zastosowanie AI pozwoliło nie tylko na efektywniejsze i skuteczniejsze prowadzenie diagnozy, ale również uwolniło lekarzy od wykonania wielu monotonnych i czasochłonnych obowiązków. Sztuczna inteligencja z powodzeniem bierze na siebie zadania takie jak analiza obrazów medycznych, wyszukiwanie informacji naukowych czy przygotowywanie dokumentacji medycznej.

Pozwala to lekarzom skupić się na najważniejszych aspektach swojej pracy – bezpośredniej komunikacji z pacjentem, stawianiu precyzyjnych diagnoz oraz planowaniu i wdrażaniu odpowiednich terapii. Prezes zarządu CM Medyk, Stanisław Mazur podkreślił, że decyzja o wprowadzeniu sztucznej inteligencji była efektem owocnej współpracy z hematologiem Markiem Dudzińskim z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie oraz jego synem Michałem Mazurem.