Tragiczne zdarzenie w Rzeszowie: Mężczyzna wyskoczył z okna wieżowca

W Rzeszowie doszło do przerażającego incydentu, który obecnie jest pod ścisłym wyjaśnieniem przez policję. Mężczyzna stracił życie po tym, jak niespodziewanie wyskoczył z okna wieżowca mieszczącego się przy ulicy Starzyńskiego.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce 25.06., we wtorek około godziny 17, w okolicy rzeszowskiej Baranówki. Lokalne służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który miał spaść z okna jednego z apartamentów budynku wielokondygnacyjnego, lądując na dachu nad wejściem do klatki schodowej.

Jednocześnie, warto pamiętać o tym, jak ważne jest udzielanie wsparcia osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym. Obserwując osobę smutną, przygnębioną czy wykazującą niepokojące zachowanie, które może sugerować chęć samookaleczenia lub samobójstwa, nie możemy pozostać obojętni. Powinniśmy zapytać, jak możemy jej pomóc oraz powiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i podając dokładną lokalizację osoby wymagającej pomocy. W takich sytuacjach kluczowe jest szybkie działanie, dlatego warto również szukać wsparcia w specjalistycznych instytucjach.

116 123 – to bezpłatny telefon zaufania dla dorosłych przeżywających kryzys emocjonalny, dostępny od godziny 14 do 22 przez cały tydzień. Dla dzieci i młodzieży dostępny jest natomiast bezpłatny telefon zaufania 116 111, czynny 24/7. Inne numery to 800 108 108, będący bezpłatnym telefonem wsparcia czynnym od godziny 14 do 20 (z wyjątkiem dni świątecznych) od poniedziałku do niedzieli oraz 121 212 – bezpłatny telefon Rzecznika Praw Dziecka dla dzieci i młodzieży, również czynny non-stop przez cały tydzień.