130 milionów na rozbudowę rzeszowskiej oczyszczalni ścieków i kanalizacji

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Rzeszowie zostało obdarowane wręcz kolosalną kwotą blisko 130 milionów, które zostaną przeznaczone na rozszerzenie funkcjonalności lokalnej oczyszczalni ścieków. Źródłem tego pokaźnego dofinansowania jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pozytywnie ocenił zgłoszenie MPWiK. W rezultacie, wniosek ten został okrzyknięty najwyższą jakością aplikacji z całego kraju. Kwestią otwartą pozostaje, jak dokładnie zostaną spożytkowane przyznane fundusze oraz które konkretnie ulice Rzeszowa mogą liczyć na instalację nowoczesnej kanalizacji sanitarnej.

Dzień 18 czerwca zapisał się w historii spotkaniem między kluczowymi postaciami zaangażowanymi w ten proces. W siedzibie NFOŚiG doszło do konfrontacji prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka i prezesa MPWiK, Marcina Lewandowskiego. Ten drugi podpisał umowę, która zapewnia firmie dofinansowanie w kwocie blisko 130 milionów złotych.

MPWiK ubiegało się o środki finansowe z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Wniosek ten okazał się być strzałem w dziesiątkę, przynosząc przedsiębiorstwu znaczące wsparcie finansowe.