II edycja Podkarpackiego Turnieju E-sportowego w League of Legends zaplanowana na jesień 2024

W okresie od 23 września do 26 października 2024 roku na Podkarpaciu odbędzie się kolejna, druga już edycja turnieju e-sportowego, którego głównym punktem jest gra League of Legends.

Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki inicjatywie „Fundusze Europejskie grają dla e-sportu”. Jest to projekt, który zdobył zwycięstwo w konkursie „Fundusze Europejskie wokół nas. Podkarpackie 20 lat w UE” i teraz przechodzi do fazy realizacji.

Celem turnieju jest przede wszystkim umożliwienie uczniom szkół podstawowych i średnich z regionu Podkarpacia, a także studentom uczestniczenie w e-sportowej rywalizacji. Nie tylko mają oni szansę rywalizować o atrakcyjne nagrody, ale równocześnie rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, strategicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji.

W ramach planów organizacyjnych tegorocznej edycji Podkarpackiego Turnieju w League of Legends przewidziano udział aż 128 drużyn. Aby zgłosić swoje zespoły do udziału, zainteresowane osoby mogą dokonać rejestracji do 16 września.