Dwóch Ukraińców zatrzymanych pod zarzutem wyłudzenia 164 tys. zł od seniorów

Podczas akcji policyjnej, siły porządkowe zatrzymały dwie osoby o ukraińskim obywatelstwie, w wieku 18 i 26 lat. Mężczyźni ci są podejrzewani o wyłudzenie dużej sumy pieniędzy od dwóch starszych kobiet zamieszkujących Rzeszów, które straciły łącznie 164 tys. zł.

Afera rozpoczęła się od połączenia telefonicznego do jednej z poszkodowanych, 70-letniej mieszkanki Rzeszowa. Kobieta ta została oszukana przez nieznajomą, która udawała jej córkę i twierdziła, że potrzebuje pieniędzy na kaucję po spowodowanym przez nią wypadku drogowym. Jak tłumaczy inspektor Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, zmanipulowana seniora przekazała niebawem 164 tys. zł obcemu mężczyźnie, który pojawił się przy jej drzwiach.

Siły policyjne były w posiadaniu rysopisu sprawców i informacji o samochodzie, którym się poruszają. Właśnie taki pojazd – srebrną skodę octavię – zauważył poza godzinami służby jeden z policjantów. Dzięki jego czujności, funkcjonariusze zdołali zatrzymać podejrzanych na parkingu sklepu.

Podczas przeszukania pojazdu, w samochodzie znaleziono białą kopertę wypełnioną 23 tys. zł i kartkę z odręcznym zapiskiem o dobrowolnym przekazaniu 12 tys. zł na kaucję. Tymczasem zgłosiła się 84-letnia kobieta, która przyznała, że również padła ofiarą oszustów, przekazując im 12 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa dwóch seniorek i zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Niestety, do tej pory nie udało się odzyskać utraconych 164 tys. zł.