Józef Wisz kończy swoją służbę jako komendant Straży Miejskiej Rzeszowa – miasto poszukuje następcy

Wieloletni szef rzeszowskiej Straży Miejskiej, Józef Wisz, zdecydował się na przejście na emeryturę. W związku z tym wydarzeniem, lokalne władze rozpoczęły poszukiwania kandydata, który będzie w stanie objąć po nim to stanowisko. Niestety, pierwsze próby rekrutacji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, gdyż żaden z aplikantów nie spełnił wymogów stawianych przez komisję konkursową.

Józef Wisz, będący na stanowisku komendanta Straży Miejskiej Rzeszowa przez niemal dwie dekady, został na nie powołany w 2005 roku. Decyzję tę podjął ówczesny prezydent tego miasta, Tadeusz Ferenc. Przed objęciem tej roli, Wisz służył przez wiele lat w strukturach rzeszowskiej straży. Teraz jednak postanowił on skorzystać z zasłużonego odpoczynku i przejść na emeryturę.

Informację o przejściu Wisza na emeryturę potwierdził Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Zaznaczył przy tym, że obowiązki komendanta w tym czasie pełni jego dotychczasowy zastępca, Marek Kruk. Nie jest to jednak rozwiązanie na stałe – rzeszowskie władze poszukują nowego komendanta. Pierwszy nabór na to stanowisko, ogłoszony w czerwcu, nie przyniósł oczekiwanego efektu. W związku z tym miasto zdecydowało się na przeprowadzenie kolejnej rekrutacji.