Pierwszy Piknik NGO na rzeszowskich bulwarach – spotkanie z inicjatywami lokalnymi

6 lipca w Rzeszowie na terenie bulwarów miejskich miało miejsce pierwsze takie wydarzenie – Piknik Organizacji Pozarządowych, popularnie zwany Piknikiem NGO. Było to wyjątkowe spotkanie dla mieszkańców miasta z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, które mogły zaprezentować swoje działania i inicjatywy. Wydarzenie oferowało różnorodne atrakcje, począwszy od stoisk informacyjnych, koła fortuny, a skończywszy na gościu specjalnym – Olafie z popularnej bajki „Kraina Lodu”.

Piknik dla Społeczności: Rzeszowskie NGO w Akcji” jest wydarzeniem o charakterze integracyjnym i promocyjnym. Celem tego typu inicjatyw jest zarówno łączenie mieszkańców Rzeszowa, jak i promowanie działań lokalnych organizacji pozarządowych. Wszystko to realizowane jest przy współpracy z aktywnymi podmiotami NGO, które z zaangażowaniem przygotowują liczne atrakcje – tak przekazują organizatorzy pikniku.

Podczas tego niezwykłego dnia piknikowego na uczestników czekało multum atrakcji. Przygotowano warsztaty majsterkowania, stoiska informacyjne prezentujące działania rzeszowskich organizacji pozarządowych, które chętnie opowiadały o swojej aktywności, realizowanych projektach i roli, jaką odgrywają w społeczności lokalnej. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz wiele gier i zabaw.

I Piknik NGO to wyjątkowa szansa dla rzeszowskich organizacji pozarządowych na pokazanie się szerokiej publiczności i zwrócenie uwagi na istotność ich działań w życiu lokalnej społeczności.