Zmiany w rozkładzie lotów Ryanaira: nowe godziny i trasy z Rzeszowa do Mediolanu

Zgodnie z najnowszymi planami irlandzkiego przewoźnika Ryanair, pasażerowie lecący z Rzeszowa do Mediolanu spędzą w powietrzu nieco mniej niż dwie godziny. Loty będą realizowane w piątkowe poranki oraz poniedziałkowe wieczory, a zmiana rozkładu lotów ma wejść w życie pod koniec października tego roku.

Planowany harmonogram przewiduje, że samoloty opuszczające włoskie terytorium w piątki startują z Mediolanu o 5.50 rano, by dotrzeć na lotnisko Jasionka w Rzeszowie o 7.45. Po krótkim postoju, maszyny ruszają z powrotem do Włoch o 8.35, planując lądowanie na miejscu o 10.30. Z kolei w poniedziałki, samoloty typu Boeing 737-800 odlatują z lotniska Malpensa o 17.55, docierając do Jasionki o 19.50. Po kolejnym krótkim postojach, maszyny odlatują z Rzeszowa o 20.15, by dotrzeć do celu o 22.10.

Lotnisko Mediolan Malpensa to jeden z najważniejszych punktów na mapie włoskiego ruchu lotniczego. Dla Ryanaira, czołowego przewoźnika obsługującego rzeszowskie lotnisko Jasionka, nowa trasa do Mediolanu będzie już dziewiątym kierunkiem wprowadzonym w tym roku. Wcześniej irlandzki przewoźnik uruchomił połączenia z Rzeszowa do takich miast jak: Alicante w Hiszpanii, Zadar w Chorwacji, Dublin w Irlandii oraz Bristol, East Midlands, Manchester oraz Londyn Stansted i Luton w Wielkiej Brytanii.