Gdzie Resovia będzie grała w sezonie 2020/2021?

Nie jest tajemnicą, że stadion Resovii nie spełnia do końca wymogów stawianych przez PZPN. Oznacza to, że awans dla Rzeszowian był na pewno wielkim sukcesem, ale w tej beczce miodu nie mogło zabraknąć krztyny dziegciu. Niestety Resovia musiała się wyprowadzić do Stalowej Woli, gdzie wyjmuje stadion o miejscowego klubu.

Kiedy Resovia wróci do Rzeszowa?

Według osób decyzyjnych czynione są wszelkie starania, by Resovia mogła jak najszybciej wrócić do swojego rodzinnego miasta, jednak po drodze wyniknęło pewne komplikacje. Chodzi o niedokończony remont lokalnego stadionu Stali, na którym nie zrealizowano jeszcze remontu oświetlenia i podgrzewania boiska, które są niezbędnymi elementami na pierwszoligowych obiektach. Według zapowiedzi inwestycja może nastąpić w lutym 2021 roku, co oznacza dla Resovii grę na obczyźnie do tego czasu. Nie wiadomo jeszcze, czy ta przymusowa sytuacja nie potrwa dłużej.

Gdzie będzie grać Resovia?

Resovia Rzeszów będzie rozgrywać swoje mecze na stadionie Stali Stalowa Wola. Oznacza to, że piłkarze będą musieli dojechać do położonego o około 70 kilometrów miasta, co nie jest największym problemem. Resovii aktualnie nie stać na taką przeprowadzkę, więc musi sfinansować je miasto, które jednak się na to zgodziło. Według władz miasta i klubu robione jest wszystko, by na wiosnę Resovia wróciła do Rzeszowa.

Biorąc jednak pod uwagę sytuację w kraju, nie do końca jeszcze wiadomo, czy mecze domowe, które będą de facto wyjazdami, będą problemem kibiców. Sytuacja związana z polityką wpuszczania kibiców na trybuny w kontekście bezpieczeństwa zmienia się tak często, że trudno cokolwiek planować, więc być może kibice piłkarscy z regionu nie stracą na tej sytuacji zbyt wiele.