Mecze piłkarskie i inne wydarzenia sportowe w Rzeszowie bez kibiców – decyzja rządu

Po wiosennym uspokojeniu się sytuacji i względnym powrocie wszystkiego do normy świat sportu na jesień musi przeżywać ten sam dramat. Dotyczy to również rzeszowskich klubów – Resovii i Stali. Decyzją odpowiednich instytucji rządowych wszystkie wydarzenia sportowe będą odbywać się nie tak jak do tej pory z ograniczoną ilością widzów, a całkowicie bez publiczności.

Kto zdecydował o zamknięciu stadionów i hal w Rzeszowie?

Kibice nie wejdą na trybuny obiektów sportowych decyzją władz centralnych Rzeczypospolitej, a PZPN, Ministerstwo Sportu i poszczególne związki innych dyscyplin nie mają z tą decyzją nic wspólnego, tak samo, jak władze samorządowe. Ze względu na kryzysową sytuację w kraju, takie decyzje podejmuje się odgórnie. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy wydarzenia sportowe z kibicami będą mogły powrócić do kalendarza. Wszystko jednak wskazuje, że trzeba się przygotować na całą rundę jesienną rozgrywaną przy pustych trybunach.

Jak podają instytucje związane z bezpieczeństwem publicznym, decyzje na ten temat zapadają na bieżąco, więc trudno cokolwiek wyrokować na dłużej, niż kilka tygodni do przodu. Pozostaje obserwować sytuację i śledzić poczynania rządzących. Na chwilę obecną nie ma jednak planu całkowitego zawieszenia rozgrywek, co jest pozytywną wiadomością przede wszystkim dla klubów, dla których mógłby być to ogromny cios.

Kamil

Czytaj poprzedni

Gdzie Resovia będzie grała w sezonie 2020/2021?

Czytaj kolejny

Czy Stal Rzeszów awansuje do I ligi w sezonie 20/21?