Perspektywy Resovii na sezon 20/21 w I lidze

Sezon 20/21 to dla Rzeszowa bardzo ważny okres, jeśli chodzi o piłkarskie podboje. Stal Rzeszów będzie w tym czasie ponownie walczyć o awans na zaplecze Ekstraklasy, a Resovia podejmie walkę właśnie w I lidze po tym, jak w połowie roku wyeliminowała swojego rywala zza miedzy w barażach. Dla piłkarzy i trenerów Resovii to duży sprawdzian, który zweryfikuje, czy drużyna jest na tyle mocna, by móc skutecznie walczyć z pierwszo ligowymi zespołami. Na pewno jest to o wiele wyższy poziom niż II liga, więc ten sezon to aktualnie spora niewiadoma.

O co powalczy Resovia w tym sezonie?

O ile sezon wcześniej Resovia była w stanie zakończyć sezon w czołówce, co zapewniło możliwość gry w barażach, to w tym roku sytuacja będzie o wiele trudniejsza. Rozgrywki I ligi są na tyle mocne, że trudno będzie myśleć o awansie. Na pewno kibicom, działaczom i piłkarzom marzy się awans do piłkarskiej elity, jednak o wejście do Ekstraklasy będzie rywalizowało wiele drużyn z bardzo wysokimi budżetami i klasowymi zawodnikami w drużynie. Pewne jest to, że na górze będzie jak w ostatnich latach, będzie panował ogromny ścisk. Rozgrywki I ligi przyzwyczaiły już do takiego stanu rzeczy, więc nie może to dziwić. Pytanie o to, czy Resovia będzie w stanie przyłączyć się do walki o awans, jest trudne, ale jeśli by się to udało, na pewno musiałoby być traktowane w kategoriach niespodzianki.

Resovia zakończy sezon w środku tabeli?

Biorąc pod uwagę jakość piłkarską drużyn z I ligi można oszacować, że zawodnicy Resovii ani się nie wyróżniają, ani nie odstają od średniej ligowej. Teoretycznie oznacza to, że prawdopodobnie powalczą o miejsce w środku tabeli. Jest to najbardziej realny scenariusz, biorąc pod uwagę, jak wygląda sytuacja w tabeli po kilku pierwszych spotkaniach.

Czy Resovia musi się bać o utrzymanie?

O ile awans dla beniaminka z Rzeszowa na pewno nie będzie priorytetem, to można za taki uznać miejsce w środku tabeli. Zajęcie takiego miejsca, które by spokojnie zapewniało pozostanie na zapleczu Ekstraklasy, to na pewno dobry początek długoterminowego budowania drużyny, która z całą pewnością ma duży potencjał i być może w następnych latach włączy się do gry o awans.

Pozostaje jednak jeszcze pytanie, czy aby na pewno piłkarze Resovii zdołają się swobodnie utrzymać. Drużyny z górnej części tabeli I ligi prezentują bardzo zbliżony poziom, ale dół tabeli również dużo nie odstaje i jest bardzo wyrównany. To oznacza, że zazwyczaj spora część drużyn musi myśleć o walce o utrzymanie do ostatnich kolejek. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że spotka to w tym sezonie także Resovie. Niewielka ilość drużyn, które spadają, może jednak ułatwić nieco utrzymanie i pozwolić na spokojne spoglądanie na wieloletni rozwój drużyny, która w przyszłości ma podjąć walkę o wyższe cele.