I liga piłkarska w Rzeszowie

Sezon 20/21 będzie dla Rzeszowa pierwszym od lat, gdy na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy pojawi się klub z tego miasta. Było to już oczywiste przed rozpoczęciem meczu barażowego, gdyż zmierzyły w nim się dwa zespoły ze stolicy Podkarpacia. Były to Resovia i Stal Rzeszów. Obydwie zapewniły sobie możliwość gry w barażach poprzez zajęcie odpowiedniego miejsca w tabeli ligowej II ligi po rundzie wiosennej. W barażach lepsza okazała się Resovia i to ona będzie reprezentować Rzeszów na zapleczu piłkarskiej elity w Polsce.

Awans Resovii do I ligi

Awans na kolejny szczebel rozgrywkowy w centralnym systemie rozgrywek jest ogromnym sukcesem, który oznacza promocję dla regionu, a także możliwość regularnego mierzenia się z utytułowanymi drużynami. Dzięki awansowi do Rzeszowa w tym sezonie zawitają kluby dobrze znane z ekstraklasowych bojów, takie jak Arka Gdynia, ŁKS Łódź, Korona Kielce, czy GKS Bełchatów. Granie w jednym szeregu z takimi klubami to ogromna szansa dla rzeszowskiej drużyny, która będzie miała okazję promować swoich najlepszych zawodników, a także podjąć skuteczną walkę o awans do elity.

Ile Resovia zyska na awansie?

Niewątpliwie Resovia skorzysta także na tym finansowo. Co prawda różnice w kontraktach nie są bardzo duże, ale dla budżetu rzeszowskiego kluby na pewno znaczące. Ponadto zdecydowanej poprawie ulegnie pozycja negocjacyjna z lokalnymi i ogólnokrajowymi sponsorami, którzy od tej pory mogą cieszyć się jeszcze lepszą ekspozycją swoich marek.