Nowe atrakcje w Rzeszowie. W planach są tory rowerowe, siłownie, parki i place zabaw

To już pewne: w mieście przybędzie nowych atrakcji przeznaczonych do zabaw i odpoczynku, i to nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla seniorów. Zespoły torów rowerowych (tzw. pumptracki) planowane są na Bulwarach i na osiedlu Baranówka IV. Powstaną też miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych w rejonie Boya-Żeleńskiego i Zawiszy Czarnego.

Park miejski w rejonie Bł. Karoliny

Jak poinformowała Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, pomiędzy szkołą a żłobkiem w rejonie Bł. Karoliny ma powstać park miejski. Ma być naturalistyczny w formie i wyposażony w plac zabaw z 9 urządzeniami takimi jak: huśtawki, karuzele, wyspy do wspinaczki oraz zespół trampolin ziemnych. Oprócz tego powstaną ławeczki oraz aleje spacerowe. Cały teren ma być oświetlony, a I etap budowy zakończy się w maju. Koszt tej części szacowany jest na 730 tysięcy złotych, natomiast całość inwestycji na 33,5 miliona złotych.

Zespoły torów rowerowych na Bulwarach i na osiedlu Baranówka IV

Na Bulwarach powstanie zespół torów rowerowych, czyli tzw. pumptrack. Jak zapowiada dyrektor ZZM, stworzony on zostanie na dużej łące, a miasto przeznaczy na tę inwestycję 1 milion złotych. Zostało już zlecone badanie gruntu, jednak miasto czeka jeszcze długa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Powodem tego jest fakt, że zespół ma powstać na terenie zalewowym. Nieco mniejszy pumptrack planowany jest na osiedlu Baranówka IV, przy ulicy Starzyńskiego. Budżet na tę inwestycję to 200 tysięcy złotych. Pojawi się on do jesieni.

Inne atrakcje

W planach są też inne atrakcje, między innymi rozbudowanie placu zabaw w parku przy ul. Wieniawskiego i wyposażenie go w 9 nowych urządzeń zabawowych, a także doposażenie placu zabaw przy ulicy Podchorążych. W tym drugim miejscu będzie również miejsce dla seniorów 50 plus. Zamontowane mają zostać elementy do rekreacji ruchowej. Przy ulicy Karkonoskiej natomiast ma powstać całkiem nowy plac zabaw. Będzie na nim zamontowana siłownia zewnętrzna i urządzenia zabawowe dla dzieci. Mieszkańcy rejonu Ustrzyckiej i Sanockiej będą mogli cieszyć się nowym miniparkiem, a w rejonie ulic Boya-Żeleńskiego i Zawiszy Czarnego powstanie teren do sportów ekstremalnych.