Poznaj wyjątkowy komunikator na smartfona, który stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Jeśli od dłuższego czasu masz wrażenie, że Twoja prywatność w sieci jest zagrożona, pora zmienić komunikator. Dobrze nam znane środki komunikacji internetowej nie są w stu procentach bezpieczne. Przyczyniają się do wycieku danych oraz są prawdziwą gratką dla cyberprzestępców.

Odkryj nowe narzędzie do komunikacji w sieci – bezpieczne, anonimowe i skuteczne

Osoby, które nie chcą każdego dnia zastanawiać się, czy ich poufne zapiski, konwersacje oraz inne dane mogą zostać przechwycone przez przestępców w sieci, powinny skorzystać z aplikacji UseCrypt Messenger. To innowacyjny komunikator, którego efektywność została potwierdzona przez globalnych ekspertów badających zjawisko cyberprzestępczości. Mowa tu m.in. o Odedzie Vanunu i Romanie Zaikin – światowej sławy ekspertach do spraw cyberbezpieczeństwa. Wnioski płynące z testów, które przeprowadzili, jasno wskazują na to, że nie można złamać bazy danych aplikacji.

UseCrypt Messenger to prawdopodobnie jedyna na świecie aplikacja, która szyfruje bazę danych komunikatora zapisaną w smartfonie. Z tego względu użytkownicy mogą liczyć na pełną ochronę danych, takich jak historie połączeń, treści rozmów oraz zapisy z wideorozmów. W czasach, kiedy oprogramowanie szpiegujące jest bardzo łatwo dostępne, właściciele smartfonów mogą być podsłuchiwani nie tylko przez przestępców, lecz także osoby z bliskiego otoczenia. Dlatego autorzy aplikacji zaimplementowali w niej protokoły, które doskonale radzą sobie z detekcją oraz blokadą podsłuchu rozmów VoIP.

Uwolnij się od szkodliwego oprogramowania i bądź bezpieczny w sieci

W przypadku UseCrypt Messengera warto zwrócić uwagę na innowacyjne podejście do bezpieczeństwa danych. Serwery aplikacji wymieniają jedynie fragmentaryczne informacje o szyfrowaniu. Praktycznie nie biorą udziału w procesie kryptograficznym. Co za tym idzie, komunikator nie przechowuje żadnych danych i metadanych oraz adresów IP samych użytkowników i ich rozmówców. W konsekwencji dostęp do szyfrowanych treści mają tylko osoby, które uczestniczą w rozmowie. Klucz, który jest w stanie rozszyfrować przesyłane informacje, znajduje się wyłącznie w ich urządzeniach. Dlatego w razie przechwycenia korespondencji nie będzie ona miała dla przestępcy żadnego znaczenia. Będzie zbitką bezużytecznych znaków.

UseCrypt Messenger – nowoczesne i bezpieczne narzędzie

Komunikator został wyposażony w funkcję, która umożliwia sprawdzenie, czy telefon padł ofiarą ataku złośliwego oprogramowania. W przypadku zajścia takiej sytuacji jest w stanie ograniczyć jej szkodliwe skutki. To znaczy, że blokuje możliwość wykonywania zrzutu ekranu, ogranicza dostęp do mikrofonu, kamery i głośnika innym aplikacjom.

Komunikator został przygotowany również na niespodziewane okoliczności, takie jak kradzież. Nawet wtedy, kiedy stracimy urządzenie, możemy zdalnie odinstalować aplikację z telefonu, np. za pośrednictwem Google Play. Wtedy także niszczony jest klucz szyfrujący, dzięki temu przestępca nie będzie mógł dotrzeć do naszych rozmów.

UseCrypt Messenger to aplikacja na miarę XXI wieku. Jest to innowacyjny sposób komunikowania się – bezpieczny i niezawodny.