Problemy z budową centrum lekkoatletycznego w Rzeszowie

Rzeszowscy radni chcą wyjaśnień na temat przygotowań do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Oskarżenia płynące od polityków Prawa i Sprawiedliwości pod adresem poprzedniego zarządu miasta są bezpodstawne i ich celem jest jedynie pomoc w kampanii wyborczej wojewody Ewy Leniart. 

Z jakiego powodu budowa się opóźnia?

Przy ulicy Wyspiańskiego na terenie stadionu CWKS Resovii ma zostać wybudowane Centrum Lekkiej Atletyki. Z ustaleń wynika, że 50 procent kosztów związanych z inwestycją ma ponieś ministerstwo sportu. Natomiast pozostała część ma być opłacona z funduszy pochodzących od władz miasta oraz z województwa. Projekt budowy nowego stadionu jest już dawno opracowany, niestety inwestorzy nie otrzymali jeszcze zgody na budowę. Realizacja projektu jest opóźniona, gdyż dwie działki potrzebne do budowy nie należą do miasta. 

Konflikt na konferencji w Ratuszu

Na konferencji prasowej dotyczącej inwestycji pojawili się: prezydent miasta Marek Bajdaka, kandydatka w wyborach na prezydenta miasta Ewa Leniart, marszałek Władysław Ortyl oraz europoseł Tomasz Poręba. Podczas konferencji padły oskarżenia dla poprzednich władz miasta. Jak mówił Adrian Rudawski, prezes zarządu CWKS; zapewniano nas, że wszystko jest przygotowane pod budowę i zmierza w dobrym kierunku, jednak okazało się być zupełnie inaczej. Wiceprezydent Marek Ustrobiński zapewniał, że ratusz złoży wniosek o pozwolenie na budowę i ruszy z przetargiem jeszcze w lutym. Na dzień dzisiejszy okazało się to nieprawdą. 

Jak zostanie rozstrzygnięty zaistniały konflikt?

Radnym Rozwoju Rzeszowa oraz Platformie Obywatelskiej nie podobają się działania polityków i działaczy klubu. Uważają, że obecność na sali kandydatki w wyborach na prezydenta Ewy Leniart nie jest przypadkowa. Co przyczynia się do kolejnych sporów. W czasie spotkania podkreślono, że wojewoda wraz z marszałkiem są zaangażowani w budowę centrum, a prezydent Marek Bajdak zadeklarował się do jak najszybszego wykupu działek. Miastu od samego początku zależało na inwestycji, Rzeszów jako pierwszy zarezerwował na ten cel pieniądze. 

Jeden komentarz w temacie “Problemy z budową centrum lekkoatletycznego w Rzeszowie

  1. Mam nadzieję że jednak uda się wszystkim dogadać i otrzymamy w końcu obiekt!

Comments are closed.