W Rzeszowie odbyła się akcja „Bieg Kolorowej Skarpetki”

3 lipca na rzeszowskich bulwarach doszło do świetnej akcji pod nazwą „Bieg Kolorowej Skarpetki”, w ramach której całe rodziny mogły wspólnie uczestniczyć w biegu. Była to oczywiście akcja przeznaczona dla osób z zespołem Dawna. Bieg charytatywny został zorganizowany przez Fundację na rzecz osób z Zespołem Downa.

Bieg charytatywny o nazwie „Bieg Kolorowej Skarpetki”

Zorganizowany w ostatnią sobotę bieg przykuł uwagę naprawdę sporej ilości osób. Na linii startu pojawiło się bardzo dużo uczestników. Niewątpliwie całe wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem.

Głównym celem zorganizowanego biegu charytatywnego było przede wszystkim rozpowszechnienie cennych informacji oraz wiedzy na temat osób zmagających się z zespołem Downa. Oprócz tego rozpowszechniano także cenne informacje na temat ich rodzin, a także lokalnej społeczności. Uczestnicy mogli również wesprzeć zbiórkę pieniędzy, która przeznaczona ma zostać na letnią półkolonię właśnie dla osób z zespołem Downa.

Propagowanie sportu oraz zdrowego trybu życia

Bieg charytatywny był również świetną okazją do tego, aby promować sport, aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia wśród osób w różnym wieku. Na wydarzeniu zgromadziło się wiele rodzin, które wspólnie brały aktywny udział w wydarzeniu. To pokazuje, że połączenie przydatnych zbiórek i akcji z odrobiną sportu może być pozytywnym akcentem w życiu każdego człowieka. Na swój sposób każdy z tego biegu wyniósł coś dla siebie. Stąd też miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości w Rzeszowie oraz innych lokalizacjach w Polce będą regularnie odbywać się właśnie tego typu wydarzenia charytatywno-sportowe.