W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Młodzieży „Time To Move”

Już 10 lipca, a więc w sobotę mieszkańcy Rzeszowa będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, które odbędzie się nad Wisłokiem. Za organizację wydarzenia odpowiada 15-stu wolontariuszy INPRO, którzy co ciekawe pochodzą z różnych krajów. Te lato spędzają oni jednak w Polsce, a dokładnie to w Rzeszowie. To wszystko za sprawą unijnego programu Europejski Korpus Solidarności. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Zwieńczenie unijnego programu INPRO

Zapowiadany Międzynarodowy Festiwal Młodzieży o nazwie „Time To Move” jest atrakcją przygotowaną przez uczestników i wolontariuszy INPRO. Jest to festiwal, który wieńczy ich pobyt w naszym mieście. Wolontariusze pochodzą z najróżniejszych krajów, a w tym m.in. z Francji, Rumuni, Pakistanu, Gruzji, Hiszpanii, Portugalii, Azerbejdżanu, Włoch oraz Kazachstanu. Dzięki tak licznym narodowościom miejscowi będą mogli bliżej poznać kultury innych państw. Szczególnie, że w wydarzeniu będą brali udział obywatele z najróżniejszych części świata. W ten sposób chętni będą mogli przełamać stereotypy, czy też bariery językowe podczas rozmów z obcokrajowcami. Przede wszystkim jednak będą oni mogli spędzić ciekawy czas w miłym gronie.

Kiedy odbędzie się Festiwal oraz jakie będą atrakcje?

Oficjalnie Festiwal Młodzieży „Time To Move” odbędzie się nad Wisłokiem 10 lipca w godzinach 17:00-21:00. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Z kolei w ramach wydarzenia uczestnicy mają zapewnione takie atrakcje jak strefa z animacjami oraz zabawami dla najmłodszych, warsztat językowy, quizy, prezentacje, gry i zabawy, warsztat origami, czy też punkt informacyjny Eurodesk. Całe wydarzenie na pewno pozwoli jednak poznać wszystkim inne kultury i obyczaje, które panują w pozostałych częściach świata. Warto dodać, że na zakończenie wydarzenia pojawią się także zagraniczni oraz lokalni muzycy, którzy będą odtwarzać popularne piosenki śpiewając tzw. covery.

Oficjalnym partnerem organizowane wydarzenia Festiwalu Młodzieży „Time To Move” jest Kwadrat Kultury, a także Rzeszowska Fundacja.