Nie milkną echa zwolnień w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie

Na przełomie maja i czerwca na jaw wyszła informacja o zwolnieniu zatrudnionych lekarzy, którzy pracowali w Klinice Neurologii w KSW nr 1 w Rzeszowie. Zwolnienia miały związek z całkowitą likwidacją kliniki. Lekarze otrzymali natychmiastowe zwolnienia, z kolei pozostali pracownicy zostali przeniesieni na inne oddziały. Decyzja ta do dzisiaj jest dosyć kontrowersyjna, chociażby ze względu na fakt, że początkowo poinformowano o likwidacji kliniki, a następnie wyszło na jaw, że jest ona tylko i wyłącznie zawieszona.

Brak zgody na likwidację Kliniki Neurologicznej

Zmiana decyzji co do likwidacji Kliniki Neurologicznej wynika głównie z odmowy, która pochodzi od Wojewody. Co więcej za całą sytuację ukarany może zostać również dyrektor szpitala. Cała sytuacja nabiera tempa oraz coraz poważniejszego obrotu. Szczególnie, że również zwolnieni lekarze nie są zadowoleni z całego obrotu spraw.

List lekarzy do prezydenta RP Andrzeja Dudy

Zwolnieni, a przede wszystkim niezadowoleni lekarze postanowili wysłać list do samego prezydenta RP Andrzeja Dudy. List wysłano w imieniu wszystkich pracowników, którzy mieli okazję pracować w Klinice Neurologii. Zaznaczają w nim, że nie takiej „nagrody” oczekiwali po trudach, z którymi musieli zmagać się podczas trwającej pandemii.

Sytuacja związana z Kliniką Neurologii w KSW nr 1 w Rzeszowie z pewnością jest rozwojowa. Lekarze oraz pracownicy czekają teraz na jakikolwiek ruch ze strony Prezydenta RP. Wyrzucenie lekarzy oraz likwidacja całej Kliniki z pewnością nie obejdzie się bez echa. Miejmy nadzieję, że cała sytuacja zakończy się pozytywnie.