Poszukujesz ciekawego miejsca do odbycia praktyk IT w Rzeszowie? Skorzystaj z programu mLAB!

Już w sierpniu, rzeszowska firma mobitouch startuje z całorocznym programem praktyk mLAB. Oferta skierowana jest głównie do uczniów szkół średnich oraz studentów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności programistyczne. Liczba przyjęć do programu mLAB jest ograniczona.

W ramach programu mLAB, praktykanci mają możliwość wyboru jednej z trzech ścieżek rozwoju tj. mobile development (Flutter), front-end development (React.js) oraz back-end development (.NET). Niemniej jednak, w praktykach mogą również wziąć udział wszystkie osoby, które pragną odbyć praktykę w profesjonalnym software housie m.in. w roli designera, testera oprogramowania, kierownika projektów, czy też marketera. Podczas praktyk uczestnicy zajmą się tworzeniem aplikacji mobilnej, która wspomoże działanie schronisk dla zwierząt. Do wzięcia udziału w programie wymagane jest wykazanie się podstawowymi umiejętnościami w obrębie wybranej specjalizacji. Pieczę nad praktykantami będą sprawowali doświadczeni mentorzy, posiadający wieloletnią praktykę w tworzeniu oprogramowania. Szczegóły dotyczące programu praktyk mLAB, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: mlab.mobitouch.net.

Forma praktyk, którą przyjęliśmy, wynika głównie z rozmów przeprowadzonych z samymi praktykantami. Pragnęliśmy stworzyć program dostosowany do ich potrzeb, który umożliwi naukę pod okiem doświadczonych ekspertów, służących radą i pomocą. Ponadto, co bardzo istotne, praktykanci zajmą się tworzeniem realnie wykorzystywanych, a przy okazji ważnych społecznie rozwiązań cyfrowych. Na zakończenie praktyk otrzymają również certyfikaty, a najlepsi kandydaci ofertę pracy. mówi Robert Chudy, Head of Communications w mobitouch, koordynator programu praktyk mLAB.

Rozwój i pomoc, czyli przyjemne z pożytecznym

Oprócz edukowania młodych specjalistów IT, firma wspiera również schroniska dla zwierząt. W ramach praktyk, stworzona zostanie bowiem aplikacja mobilna ułatwiająca proces adopcji oraz wolontariatu.

– Program praktyk mLAB, daje nie tylko możliwość rozwoju umiejętności programistycznych. To również szansa na stworzenie rozwiązania, które w przyszłości pomoże wielu zwierzętom na znalezienie domu. Aplikacja będzie w pełni darmowa i będą z niej mogły korzystać schroniska w całej Polsce, a także użytkownicy, którzy pragną zaadoptować pupila. Mamy wiele pomysłów na rozwój aplikacji, dlatego w naszym programie praktyk znajdzie się miejsce również dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w innych specjalizacjach: chociażby w projektowaniu graficznym, zarządzaniu projektami, czy marketingu online. – mówi Paweł Janda, CEO mobitouch.

Jak aplikować do programu praktyk mLAB?

Rekrutacja do programu praktyk mLAB jest już dostępna. Od aplikujących programistów, oczekuje się podstawowej wiedzy, w takich technologiach jak: .NET, React.js oraz Flutter, a także – i przede wszystkim – chęci do nauki. Do programu mogą aplikować także osoby, które pragną się rozwijać w innych obszarach branży IT. Program startuje na początku sierpnia, a ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące programu praktyk mLAB oraz formularz zgłoszeniowy można odnaleźć na stronie: mlab.mobitouch.net.

__________

mLAB – program edukacyjny dla szkół średnich i uczelni wyższych

Program praktyk mLAB jest częścią większego przedsięwzięcia o tej samej nazwie. Inicjatywa mLAB skierowana jest głównie do szkół średnich oraz uczelni wyższych, które kształcą na kierunkach związanych z programowaniem oraz projektowaniem graficznym. Celem programu jest budowanie platformy pomiędzy młodzieżą, a doświadczonymi praktykami oraz przekazywanie w przystępnej formie wiedzy, która zwiększy świadomość o realiach pracy na rynku ICT.