Deptak na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie doczeka się przebudowy

Niebawem rozpocznie się remont kolejnego deptaka w Rzeszowie. Projekt związany z modernizacją przygotowywany jest od dłuższego czasu. Teraz jednak prezydent miasta Konrad Fijołek postanowił, aby na tym terenie umieścić znacznie większą ilość zieleni, niż było to pierwotnie zakładane.

Przebudowa rzeszowskiego deptaka

Władze miasta już od dobrych kilku lat mają w planach podjęcie prac modernizacyjnych na ulicy Grunwaldzkiej. Teraz w końcu wykonany został projekt, który zakłada remont tego terenu. W ramach tego opracowano projekt, na który już niedługo zostanie ogłoszony przetarg. Na ulicy mają pojawić się m.in. kostki porfirowe. Będzie więc to całkowicie inny materiał, niż ten, który znajduje się w innych częściach miasta. Mowa tutaj o granitowych płytach na ulicach 3-go Maja oraz Kościuszki. Ponadto w projekcie znalazło się także sporo nasadzeń, które początkowo kompletnie nie były brane pod uwagę w takiej skali.

Miasto stara się zrealizować projekt, który nie tylko unowocześni teren ulicy Grunwaldzkiej, ale także będzie przyjazny dla środowiska. Stąd też architekci oraz fachowcy mają za zadanie nieco zmodernizować projekt w taki sposób, aby w tej lokalizacji znajdowało się jak najwięcej zieleni. Już niedługo ruszy przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji.