Oddalono przyłączenie sołectwa Racławówka Doły do Rzeszowa

W ciągu ostatnich lat do Rzeszowa zaczęto dołączać kolejne okoliczne sołectwa. Jednym z kolejnych takich miejsc dołączonych do miasta miała być miejscowość Racławówka Doły. Tak się jednak nie stanie, ponieważ jak podkreśla obecny prezydent miasta Rzeszów Konrad Fijołek plany związane z poszerzaniem granic miasta uległy zmianie.

Plany związane z poszerzaniem granic miasta

Ostatnie lata przyniosły dosyć spore poszerzenie granic miasta Rzeszów. To wszystko za sprawą planów przyłączeniowych, których zwolennikiem był poprzedni prezydent miasta, a więc Tadeusz Ferenc. Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów dyskusjom miał zostać poddany punkt związany z przyłączeniem Racławówka Doły do Rzeszowa. Tak się jednak nie stało, ponieważ władze miasta w ogóle nie wzięły pod dyskusję tego tematu. Z powodu takiego działania, czy też raczej braku zaangażowania raczej oczywiste jest, że z przyłączenia raczej nic nie wyjdzie.

Głos w sprawie zabrał także obecny prezydent miasta Rzeszów, a więc Konrad Fijołek. Zaznacza on, że obecnie miasto nieco zmodernizowało politykę poszerzania miasta, którą wcześniej obrały władze za rządów poprzedniego prezydenta Tadeusza Ferenc. Stąd też teraz miasto znacznie bardziej skupi się na terenach, które zostały już do miasta przyłączone, niż na dołączaniu kolejnych miejscowości.