Postępują prace przy basenie w Rzeszowie

W Rzeszowie przy ulicy Matuszczaka powstanie nowy basen o najwyższych standardach. Przeznaczony będzie on zarówno dla mieszkańców i turystów do pływania rekreacyjnego, jak i dla profesjonalnych skoczków do wody. Warto dodać, że basen będzie spełniał normy FINA. Oznacza to, że na obiekcie będzie można przeprowadzić pełnoprawne zawody międzynarodowe.

Ogromna inwestycja związana z budową basenu

Całkowita wartość inwestycji związanej z budową rzeszowskiego to około 26 mln zł. Obecnie prace postępują naprawdę sprawnie. Niecka basenowa została już zabetonowana, a wykonawca pracuje już nad budową ścian, słupów i stropów. Planuje się, że we wrześniu 2021 roku budynek zostanie zadaszony. Warto zaznaczyć, że na basenie w Rzeszowie niecka basenowa będzie posiadać głębokość nawet 5 m. Dzięki temu świetne warunki będą mieli nawet profesjonalni skoczkowie do wody.

Rzeszowski basen jako centrum przygotować dla Kadry Narodowej skoczków do wody

Dodajmy, że basen w Rzeszowie będzie udostępniany zawodnikom Kadry Narodowej Seniorów oraz Juniorów w skokach do wodo. To wszystko w ramach przygotować do zawodów. Stąd też na obiekcie przygotowane zostaną także trampoliny o wysokości 1 m oraz 3 m. Ponadto powstaną także specjalne wieże do skoków. Warto zaznaczyć, że na ten moment jest to jedna z większych inwestycji, które zostały przeprowadzone na terenie Rzeszowa w ostatnich latach.

Ostateczny termin oddania obiektu do użytku wyznaczono na maj 2022 roku.