W środę 11 sierpnia odbędzie się etap Tour de Pologne Sanok-Rzeszów

Mieszkańcy oraz kierowcy przejeżdżający przez Rzeszów muszą liczyć się z dosyć poważnymi utrudnieniami w środę 11 sierpnia. Przez Rzeszów pojedzie peleton 78. Tour de Pologne.

Trzeci etap 78. Tour de Pologne Sanok-Rzeszów

Województwo podkarpackie będzie gościć kolarzy uczestniczących w 78. Tour de Pologne zarówno we wtorek, jak i w środę. We wtorek przemierzą oni odcinek o długości 201 kilometrów. Jazdę rozpoczną w Zamościu, a skończą w Przemyślu. Mieszkańców Rzeszowa interesuje jednak z pewnością trzeci etap wyścigu kolarskiego, który odbędzie się w środę. Tego dnia kolarze będą przemierzać trasę z Sanoka do Rzeszowa. Start tego odcinka zaplanowano na godzinę 13:00. Wg wstępnych planów i obliczeń, w Rzeszowie peleton powinien pojawić się około godziny 18:15-18:30. Łącznie podczas trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne kolarze pokonają aż 226 kilometrów.

Utrudnienia dla kierowców związane z 78. Tour de Pologne

Etap numer trzy całego wyścigu, który będzie przebiegał przez Rzeszów niestety niesie za sobą także utrudnienia w ruchu drogowym dla mieszkańców, turystów i wszystkich przejezdnych. Wiemy już, że kolarze będą przemierzać m.in. przez al. Majora Wacława Kopisto, most Zamkowy, plac Śreniawitów, Lisa Kuli oraz Cieplińskiego. Oprócz tego pojadą także przez ulicę Hetmańską oraz Powstańców Warszawy.

Lokalna policja oraz władze już wcześniej zaznaczały, że na czas wyścigu wszystkie ulice, na których będą poruszać się kolarze, a także w niektórych przypadkach również i okoliczne, będą zamknięte już na kilka godzin przed wjazdem peletonu kolarskiego. Na szczęście organizatorzy wyścigu zadbali o to, aby w mieście pojawiły się objazdy.

Dodajmy, że 78. Tour de Pologne rozpoczęło się w poniedziałek 9 sierpnia. W całym wyścigu uczestniczy aż 22 zespołów, a aż 19 z nich należy do ścisłej czołówki. Polakom niewątpliwie największa nadzieję daje Michał Kwiatkowski, który rzeczywiście może odnieść sukces zarówno na poszczególnych etapach, jak i w końcowej klasyfikacji generalnej całego wyścigu.