Remont zatok autobusowych w Rzeszowie. Możliwe przejściowe utrudnienia

W Rzeszowie odbywają się obecnie remonty kilku zatoczek autobusowych. Z tego względu kierowcy poruszający się m.in. aleją Cieplińskiego oraz ulicą Lisa w kierunki Dąbrowskiej oraz Hetmańskiej muszą mieć na uwadze, że w tych regionach mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko przez prowadzone remonty zatok, przez co pracownicy być może będą zmuszeni na pewien okres wyłączyć z użytku poszczególne pasy jezdni.

Prace remontowe zatok autobusowych

Władze miasta Rzeszów postanowiły przeprowadzić kompleksowy remont lokalnych przystanków. Z tego względu od jakiegoś czasu mieszkańcy mogą borykać się z lekkimi utrudnieniami w ruchu drogowym. Otóż cała inwestycja jest dosyć spora. Zakłada ona modernizację aż 30 zatok autobusowych. W ramach tego ma zostać wymienione aż 27 wiat autobusowych. Wartość całej inwestycji szacuje się na około 5,4 mln zł. Warto dodać, że część pieniędzy pochodzi także z dotacji unijnych.

Większość prac remontowych jest już ukończona

Jakiś czas temu głos na temat prac modernizacyjnych prowadzonych w Rzeszowie zabrał sam rzecznik z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszów, a więc Artur Gernand. Jak zaznaczył, większość prac remontowych została już skończona i zamknięta. W zasadzie obecnie do remontu pozostały 3 ostatnie zatoki autobusowe. Są to zatoki nieopodal Parku Jedności Polonii z Macierzą, przy Galerii Graffica, a także na osiedlu Budziwój.

W znacznej części zatok wymieniono wiaty, zmodernizowano nawierzchnię, a także przebudowano sieci podziemne. Oczywiście wszystkie prace modernizacyjne mają na celu poprawić bezpieczeństwo i komfort pasażerów oraz mieszkańców. W ten sposób przykładowo nowe krawężniki przy wiatach autobusowych będą dostosowane do najnowszych standardów. Będą w pełni zaokrąglone, dzięki czemu autobusy niskopodłogowe będą mogły idealnie podjechać pod krawężniki. Na pewno ułatwi to wsiadanie i wysiadanie z pojazdu wszystkim pasażerom.