Zamek w Rzeszowie jako ciekawa atrakcja turystyczna

Rzeszów to niewątpliwie miasto niezwykłe, które naprawdę może przyciągnąć turystów na wiele dni. Spotkać można tutaj nie tylko piękne zabudowania miejskie w nowoczesnym stylu, lecz również interesujące zabytki. Dla turystów ważne jest to, że Rzeszów to miasto na terenie którego ciekawych zabytków architektury nie brakuje. Jedną z najważniejszych budowli w tym mieście jest zamek – obronna rezydencja, która może się pochwalić ciekawą historią.

Rzeszowski zamek – historia

Jaka jest historia zamku w Rzeszowie? Dlaczego warto mu poświęcić swój czas w trakcie wycieczki po Rzeszowie? Z pewnością m.in. dlatego, że jest to obiekt o wieloletniej historii. Jest to jednak również obiekt zasługujący na wyróżnienie z kilku innych względów. Co warto wiedzieć na jego temat?

Dzieje tego obiektu sięgają końca XVI roku, kiedy to ówczesny właściciel Rzeszowa – Mikołaj Spytko Ligęza – rozpoczął budowę zamku. Do dziś budowla ta może się

pochwalić cechami typowymi dla obronnych rezydencji. Można tu zobaczyć zatem wieżę, do której przylega ganek dla straży. Warto też zwrócić uwagę na piękne fortyfikacje

bastionowe, które otaczają zamek. Warto zaznaczyć, że do naszych czasów zachowały się one w bardzo dobrym stanie i można je podziwiać na żywo. Z pewnością na nie jednej osobie mogą zatem zrobić ogromne wrażenie. Szczególnie na każdym turyście, który nie ma do czynienia na co dzień z takimi obiektami, a przede wszystkim tak wyjątkową fortyfikacją.

Zwiedzanie rzeszowskiego zamku

Rzeszów to ciekawy kierunek wycieczki dla każdego miłośnika historii. Tutaj nudzić się nie można, a z ciekawymi zabytkami zetknąć się tu można niemal na każdym kroku.

Potężny zamek bez wątpienia jest jednym z ważniejszych obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście. Warto zaplanować swoją podróż do Rzeszowa właśnie w oparciu o zwiedzanie miejscowego zamku. Obronna rezydencja na pewno okaże się miejscem, które zachwyci nas pod wieloma względami.