Kolejne wysokie bloki pojawią się nad Wisłokiem w Rzeszowie?

Mieszkańcy Rzeszowa są zaniepokojeni planowanymi inwestycjami, które mają zostać zrealizowane wokół Wisłoka w Rzeszowie. Niestety, ale jak dochodzą nas wszystkich słuchy, kolejny inwestor otrzymał pozwolenie na postawienie wieżowca w tamtym rejonie. Czy 17-kondygnacyjny wieżowiec rzeczywiście powstanie niedaleko mostu Zamkowego?

Radni szukają kompromisu na zabudowę terenu w pobliżu Wisłoka

Na szczęście nie tylko mieszkańcy, lecz również radni miasta dostrzegają, że w pobliżu Wisłoka może być zbyt dużo obiektów budowlanych. Jak wiadomo w tej okolicy sporo osób szuka spokoju, relaksu i odpoczynku. Dlatego warto utrzymać ten teren w jak najlepszym stanie.

Warto dodać, że obecnie prowadzone są już w pobliżu Wisłoka prace budowlane, w ramach których powstaną nowe wieżowce. Na ten moment pozwolenie na budowę otrzymało trzech inwestorów.

Rozmowy na temat zagospodarowania przestrzennego terenu przy Wisłoku

Obecnie trwają rozmowy na temat zagospodarowania terenu wokół Wisłoka. Mówi się, że na pewno planowane są bulwary, które powinny zawierać co najmniej trochę zieleni. Mamy jednak nadzieję, że wolnej przestrzeni i natury w tym miejscu utrzyma się jak najwięcej. Wszyscy rozumieją, że rozwój tej części miasta, a co za tym idzie, powstawanie wieżowców jest ważną częścią rozkwitu miasta. Jednak nie należy zapomnieć o tym, aby mieszkańcom żyło się dobrze oraz aby nie odbierać im tak pięknych terenów, jak te nad Wisłokiem w Rzeszowie.