Zmiana ruchu drogowego w Rzeszowie na czas trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Władze miasta Rzeszów już od jakiegoś czasu dyskutują z mieszkańcami na temat tego, aby przekształcić ulicę Jagiellońską i uczynić z niej miastowy deptak. Takiej decyzji jednak nie popierają do końca mieszkańcy, stąd też na razie żadne zdecydowane kroki w tym temacie nie są czynione. Jednak z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, prezydent Konrad Fijołek postanowił przez tydzień pokazać mieszkańcom, jak mogłaby funkcjonować ulica Jagiellońska jako deptak.

Plany dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie

Przypomnijmy, że już w lipcu ulica Jagiellońska miała zostać zamknięta dla ruchu samochodów. Wbrew zamiarom władz miasta tak się jednak nie stało, ponieważ zdecydowany sprzeciw wyrazili mieszkańcy. Zgodzili oni się jedynie na pewne ograniczenia, jednak stuprocentowy zakaz ruchu w tym regionie wg mieszkańców miasta nie wchodzi w grę. Stąd też lipcowe pomysły związane z deptakiem w Rzeszowie odeszły na jakiś czas w zapomnienie.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Rzeszowskie władze nie poprzestają jednak na swoich zamiarach i w dniach, gdy będzie trwać Europejski Tydzień Zrównoważonego Tygodnia ulica Jagiellońska zostanie przekształcona w deptak. W tym czasie ruch samochodów zostanie tam ograniczony, a na ulicy pojawią się parkiety oraz piękna roślinność.

Prezydent Konrad Fijołek zaznacza, że taki ruch ma pokazać wszystkim mieszkańcom to, czego obecnie nie widzą. Chodzi przede wszystkim o stworzenie miejsca, które będzie dla wszystkich lokalnym deptakiem, który będzie pięknie się prezentował. Przypomnijmy, że ulica zostanie przekształcona we wtorek 14 września godzinie 18:00, z kolei przywrócenie normalnej organizacji ruchu nastąpi tam w środę 22 września.

Ulica Michniewicza również ze zmienioną organizacją ruchu

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu są czasem, kiedy to władze miasta Rzeszów próbują w praktyce swoich pomysłów. Stąd też zamknięty zostanie także ruch drogowy na ulicy Mickiewicza na odcinku od Rynku do krzyżówki z ulicą Gałęzowskiego. Zaznaczmy, że według prezydenta Konrada Fijołka, ta część ulicy również w przyszłości może stać się miejskim deptakiem. Tutaj ruch dla samochodów zostanie wyłączony 17 września w piątek o godzinie 16:00.