Wizyta w rzeszowskich podziemiach

Miasto Rzeszów, jak na stolicę Podkarpacia przystało, może oczarować nas wieloma cennymi zabytkami. Wycieczki po tym mieście to fascynująca podróż w czasie oraz niezwykła przygodą, którą będziemy wspominać przez wiele miesięcy. Mieszkając na co dzień w Rzeszowie lub przyjeżdżając do miasta w celach turystycznych, na pewno warto odwiedzić rzeszowskie podziemia. Czym dokładnie mogą nas zachwycić miastowe podziemia turystyczne?

Rzeszowska trasa turystyczna w podziemiach

Jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić to miasto, jest podziemna trasa turystyczna. Liczy ona sobie niespełna 400 metrów długości. Wydawać by się mogło, że jest ona bardzo krótka i z tego powodu ma nam niewiele do zaoferowania. Takie myślenie jest jednak bardzo mylące, ponieważ jej pokonanie może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Tu, pod płytą rynku, nie brak cennych pamiątek, dzięki którym spacer po rzeszowskich piwnicach przemienia się w wyjątkową lekcję historii.

Historia rzeszowskich podziemi

Wiekowe korytarze przypominają nam o czasach, gdy piwnice sprawdzały się jako magazyny oraz bezpieczne kryjówki w razie zagrożenia. Oczywiście będąc na miejscu będziemy mogli poznać historię całego podziemia i poszczególnych pomieszczeń w znacznie szerszej perspektywie. Dzięki miejscowym przewodnikom, spacer po tej trasie staje się też wyjątkową lekcją historii. W jej takcie można dowiedzieć się, jak wyglądało życie w dawnym Rzeszowie, jakie zawody miały wpływ na jego gospodarkę oraz z jakich narzędzi korzystano. Można tu również posłuchać wielu ciekawych legend, dzięki którym dzieje Rzeszowa stają się jeszcze ciekawsze.