Prace nad budową przystanku kolejowego Rzeszów Wschodni już ruszyły

PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły zainwestować w budowę nowych przystanków kolejowych. Na przeprowadzenie inwestycji PKP dysponuje budżetem około 300 milionów złotych, co pozwoli wybudować aż 14 przystanków. Jeden z nich powstanie właśnie w Rzeszowie.

Budowa przystanku kolejowego w Rzeszowie

Nowy przystanek kolejowy będzie zlokalizowany nieopodal stacji Rzeszów Główny w stronę Przeworska. Dokładnie będzie znajdował się w regionie ulicy Załęskiej. Prace nad przystankiem już trwają, jednak obecnie prowadzone są wyłącznie w godzinach nocnych. Warto zaznaczyć, że oficjalne zakończenie prac związanych z budową przystanku Rzeszów Wschodni zaplanowano na przyszły rok. Dzięki nowemu przystankowi, mieszkańcy oraz wszyscy podróżni mają mieć lepszy dojazd do centrum miasta, a także do wszystkich miejscowości, które znajdują się na trasie do Przeworska.

Nowoczesny przystanek kolejowy Rzeszów Wschodni

Inwestycja zakłada oczywiście realizację przystanku wraz z wszelkimi udogodnieniami wokół przystanku. Warto dodać, że nowy przystanek będzie składał się z dwóch peronów, a w ramach inwestycji powstaną także ławki, wiaty, oznakowanie oraz informacyjne tablice. Oprócz tego powstaną także trzy windy, które będą znajdować się przy wejściach na perony, a także w podziemnym przejściu, które także tam się pojawi. Warto dodać, że przystanek będzie bardzo nowoczesny, a dowodem na to może być innowacyjny system dotykowych ścieżek, który będzie na pewno sporym udogodnieniem dla wszystkich osób niedowidzących.