Siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów górą w spotkaniu na szczycie Tauron Ligi

Mecz 3. kolejki Tauron Ligi pomiędzy zespołem Developres Bella Dolina Rzeszów a ŁKS Commercecon Łódź od samego początku zapowiadał się bardzo emocjonująco. Spotkanie samo w sobie zgodnie z zapowiedziami dostarczyło nam sporo emocji. PO zaciętym boju gospodynie z Rzeszowa pokonały przyjezdnych w stosunku 3:2.

Wyrównane spotkanie na szczycie Tauron Ligi

Od samego początku spotkanie pomiędzy Rzeszowiankami a Łodziankami stało na wyrównanym poziomie. O ile na początku spotkania kilkupunktową przewagę zyskały przyjezdne, o tyle gospodynie szybko wyrównały stan spotkania. Przez cały pierwszy set kibice zgromadzeni na hali w Rzeszowie obserwowali zacięte wymiany, a wynik spotkania oscylował ciągle wokół remisu. Ostatecznie pierwszy set padł łupem gospodyń.

Drugi set rozpoczął się zdecydowanie dla miejscowego zespołu. Rzeszowianki prowadziły już nawet 13:7, ale ostatecznie w dalszej części tego spotkania przyjezdne zdołały wyrównać stan meczu, a następnie wyjść na prowadzenie. Przy stanie 19:18 zawodniczki z Łodzi nie oddały już prowadzenia w tym secie i zdołały wyrównać ogólny stan meczu.

Trzeci set to ponowna walka punkt za punkt. Przy stanie 16:14 i prowadzeniu Developers, zawodniczki ostatecznie utrzymały prowadzenie do końca i zwyciężyły w tym secie. Set numer cztery był niewątpliwie jeszcze bardziej zacięty, niż trzy poprzednie. Tutaj sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodziła pierw jedna drużyna, a potem druga. Ostatecznie na końcu prowadzenie 23:21 miały zawodniczki Developres. Wszyscy myśleli już, że będzie to ostatni set w tym spotkaniu. Tak się jednak nie stało, ponieważ zawodniczki łódzkiego klubu zdobyły aż cztery punkty z rzędu, przez co w tym spotkaniu doszło do piątego seta, a więc tie-breaka.

Zwycięstwo gospodyń w tie-breaku

W piątym secie zawodniczki prowadzone przez Stephana Antigę zrobiły to, co miały zrobić już w secie poprzednim. Od początku kontrolowały sytuację na parkiecie i w pewnym momencie prowadziły już pięcioma punktami. Taka przewaga utrzymała się niemal do końca, a ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:11. Cały mecz na szczycie Tauron Ligi koniec końców zakończył się zwycięstwem gospodyń w stosunku 3:2. Warto dodać, że najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrano Jelenę Blagojević.