Dekoracje świąteczne w Rzeszowie

Mieszkańcy Rzeszowa już niedługo na ulicach miasta będą mogli podziwiać świąteczne oświetlenie. Miastu udało się wybrać wykonawcę, który zrealizuje projekt świątecznych dekoracji w mieście. Inwestycja pochłonie niecałe 1,5 miliona złotych.

Montaż dekoracji świątecznych w Rzeszowie

Świąteczne dekoracje zawsze dodają niebywałego uroki w mieście. Spacery zimą po rozświetlonym mieście są tym, co wielu osobom dostarcza naprawdę wielu wrażeń. Nic więc dziwnego, że zarówno mieszkańcy, jak i rządzący bardzo przychylnie zwracają się ku świątecznym dekoracjom w mieście.

Jak co roku na rzeszowskim Rynku pojawi się 16-metrowa choinka. Oprócz tego w wielu miejscach pojawią się dodatkowe ozdoby, światełka i dekoracje. Pojawią się one w głównych miejscach Rzeszowa. Będą to oczywiście ulica 3 Maja, Grunwaldzka, Hetmańska, Marszałkowska, Lisa-Kuli, Jagiellońska oraz lokalny Rynek. Oprócz tego jak co roku udekorowane zostaną również miejscowe mosty oraz ronda.

W tym roku inwestycja związana z dekoracjami świątecznymi pochłonie około 1,5 miliona złotych. Docelowo miasto chciało przeznaczyć na ten cel nieco ponad 1,1 miliona złotych, lecz ofertę w przetargu złożyła jedynie jedna firma. I oferta jedynej firmy wynosiła właśnie około 1,5 miliona złotych, przez co miasto postanowiło dołożyć brakujące pieniądze. Dodajmy, że dekoracje świąteczne powstają już także w innych miastach w Polsce. Wcześniej o świątecznych dekoracjach pisali także redaktorzy w artykule na stronie www.ostrowiecinfo.pl.