ZTM Rzeszów zamierza kupić kolejne autobusy elektryczne

Nie tak dawno pisaliśmy o przetargu Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie na 20 nowych autobusów miejskich. Autobusy miałyby zostać dostarczone w różnych konfiguracjach. Teraz jednak mówi się o zakupie kolejnych pojazdów przez ZTM Rzeszów, tym razem jednak tych elektrycznych.

Ogłoszono przetarg na zakup 20 nowych autobusów miejskich

Już niedługo w Rzeszowie pojawią się nowe autobusy miejskie. I to zarówno te gazowe, jak i elektryczne. Ostatnio ZTM Rzeszów oficjalnie ogłosił przetarg na dostawę nowych pojazdów, których potrzeba minimum 20. Teraz mówi się jednak, że w niedalekiej przyszłości ogłoszony zostanie kolejny przetarg, tym razem jednak w pełni na autobusy elektryczne. I to te o długości 8 lub 9 metrów. Środki finansowe na oba przedsięwzięcia będą pochodzić m.in. z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Warto zaznaczyć, że do tej pory rzeszowska flota pojazdów komunikacji miejskiej składa się w głównej mierze z pojazdów gazowych. W ciągu najbliższych lat ma to się jednak zmienić, ponieważ ZTM Rzeszów chce dysponować znacznie większą liczbą elektryków. Ogłoszony ostatnio przetarg oraz kolejne planowane zakupy są częścią realizowanego planu związanego z użytkowaniem pojazdów elektrycznych.

Dodajmy, że autobusy elektryczne kupiono ostatnio również w Szczytnie. Tam jednak pojazdy stoją niestety nieużywane. Co jest powodem takiej sytuacji? Więcej informacji można znaleźć w artykule na stronie infoszczytno.pl.