Jak przebiegają prace przy budowie drogi ekspresowej S19?

Od dłuższego czasu trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Jak na ten moment przebiegają prace? Czy droga zostanie ukończona w terminie? A także kiedy zostanie otwarty budowany odcinek o łącznej długości 130 kilometrów?

Droga ekspresowa S19 Lublin – Rzeszów

Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów przebiega zgodnie z planem. W grudniu udało się oddać do użytku aż 4 odcinki drogi ekspresowej S19, które położono w województwie lubelskim. Dokładnie mowa o odcinkach pomiędzy Lublinem a obwodnicą należącą do Janowa Lubelskiego. Oprócz tego postępy prac widać również w województwie podkarpackim, gdzie oddano do użytku 30 kilometrowy odcinek pomiędzy Rudnik nad Sanem – Nisko – Kamień. Jak więc widać, prace przy budowie ekspresowej drogi S19 Lublin – Rzeszów przebiegają całkiem sprawnie i prawdopodobnie już niedługo będzie gotowy cały odcinek drogi o długości 130 kilometrów.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S19 będzie wchodzić w skład szlaku międzynarodowego o nazwie Via Carpatia. Szlak docelowo ma połączyć Europę Północną z Europą Południową. Na terenie Polski będzie przebiegać aż 700 kilometrów trasy wchodzącej w skład Via Carpatia. Trasa będzie przebiegać przez cztery województwa w naszym kraju. Mowa tutaj o województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim, a także podkarpackim.