Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z Inteligentnym Systemem Parkingowym

Inteligentne Systemy Parkowania są znane w wielu europejskich miastach. W Polsce takie rozwiązanie jest jednak dosyć niszowe. Teraz z tego bardzo przyjaznego rozwiązania będą mogli korzystać mieszkańcy Rzeszowa. To właśnie tutaj pierwszy raz w Polsce pojawił się nowoczesny IPS.

Koniec inwestycji związanej z Inteligentnym Systemem Parkingowym

O pracach nad Inteligentnym Systemem Parkingowym informowaliśmy już wcześniej. Na wielu ulicach prowadzone były prace remontowe, aby można było wdrożyć system. Teraz wszystkie prace są już ukończone, a na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w piątek 17 grudnia dowiedzieliśmy się, że inwestycja została ukończona. Przypomnijmy, że za inwestycję związaną z IPS w Rzeszowie odpowiadała firma Asseco Data Systems.

Prezydent Rzeszowa zadowolony z ukończenia ważnej inwestycji

Nowoczesny Inteligentny System Parkingowy to na pewno wielkie ułatwienie dla wszystkich kierowców w Rzeszowie. Do tej pory dosyć ciężko było znaleźć miejsce w wielu miejscach. Czasami po przejechaniu całego parkingu okazało się, że nie ma tam miejsca na ani jeden samochód. Teraz kierowcy będą mieli spore ułatwienie właśnie za sprawą nowoczesnego systemu.

Głos w sprawie zabrał również prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który zaznaczył, że również dla niego jest to wyjątkowy moment. Przede wszystkim dzięki temu, że system powinien usprawnić z dnia na dzień komunikację w Rzeszowie. Kierowcy będą mieli dostęp do aplikacji mobilnej oraz tablic interaktywnych, które będą znajdować się w wielu miejscach na terenie miasta.