Mieszkańcy mają dość i ponownie pytają o lodowisko na ulicy Wyspiańskiego

Osoby związane z Rzeszowem doskonale pamiętają, gdy w 2016 roku wyburzono kryte lodowisko, które znajdowało się przy ulicach Wyspiańskiego oraz Witosa. Lodowisko jednak zostało usunięte, a na jego miejsce miał powstać nowy obiekt sportowy. Pomimo upływu lat projekt wciąż nie został zrealizowany, a nie widać nawet, aby prowadzone były jakiekolwiek konkretne prace.

Nowy obiekt sportowy w Rzeszowie

W całej Polsce miasta regularnie zapewniają swoim mieszkańcom dostęp do lodowiska. Tak jest chociażby w Grodzisku, a więcej o tamtejszym lodowisku można przeczytaj tutaj. Jeśli chodzi o mieszkańców Rzeszowa, to byli dosyć przywiązani do starego obiektu, na którym można było skorzystać z lodowiska. Nie spodziewali się oni jednak, że zburzenie starego obiektu po latach wciąż będzie wspominane. Oczywiście w tamtym momencie planowane były prace nad projektem Res-Vitra, jednak ostatecznie projekt podupadł.

W zeszłym roku doszło jednak do wyboru firmy projektowej, która ma zająć się realizacją projektu inwestycyjnego. Wstępne plany zakładają, że obiekt będzie posiadał lodowisko, liczne sale odnowy biologicznej, siłownie, sale konferencyjne, kawiarnie itd. Oprócz tego obiekt będzie wyposażony w widownię, która pomieści 400 osób. Nie zabraknie także podziemnego parkingu, który będzie liczył 160 miejsc parkingowych.

Projekt będzie gotowy w 2022 roku, a prace prawdopodobnie ruszą w 2024 roku

Mieszkańcy ucieszyli się w zeszłym roku na wieść o postępach całego projektu. Liczyli na to, że wszystko będzie działo się jednak znacznie szybciej. A od wyboru firmy projektowej minął już rok, a w sprawie nie ma dalej żadnych konkretów. Mieszkańcy są tą sprawą nieco zbulwersowani i z utęsknieniem wspominają czasy, kiedy w mieście z powodzeniem funkcjonowało lodowisko ROSiR-u.

W całej sprawie wypowiedział się już także Artur Gernand jako członek Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Z jego wypowiedzi mogliśmy się dowiedzieć, że prace nad projektem mają zostać ukończone na początku 2022 roku. Jednak uświadamia on wszystkich, że potrzebne są również dodatkowe prace nad planem zagospodarowania przestrzennego tamtejszych terenów. Po prostu obiekt lodowiska będzie na tyle wysoki, że obecne przepisy dotyczące zezwolenia na 13-metrowe budynku jest po prostu niewystarczające.

Wykonawca inwestycji ma zostać wyłoniony w momencie, kiedy zmienione zostaną właśnie plany zagospodarowania terenu, a także kiedy oficjalnie przygotowany zostanie pełny projekt obiektu sportowego. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy miałoby do tego dojść. Mówi się jednak, że w 2022 roku ma zostać przygotowany projekt obiektu, a w 2024 roku mają rozpocząć się prace budowlane. Oznaczałoby to, że nowoczesny obiekt sportowy mógłby oficjalnie zostać otwarty w okolicach 2026 roku.